Results list of series 3 year 32

Category 4th study year

Name School 1 2 3 4 5 P E S
Student Pilný MFF UK 3 3 6 8 8 10 12 10 60
1. Leonardo Wimmer Colégio pH, Tijuca, Brazil 4 3 6 8 6 3 10 8 48
2.–3. Kateřina Rosická G J. Ortena, Kutná Hora 3 2 6 8 10 3 7 39
2.–3. Martin Vaněk G, Vysoké Mýto 4 3 6 8 8 10 39
4.–5. YUQING XU ARIA Dulles High School, USA 4 2 6 8 4 3 4 7 38
4.–5. Jiří Blaha G, Uherské Hradiště 3 3 6 8 12 6 38
6. Vojtěch Ulman G Jaroslava Seiferta, Praha 2 3 6 4 1 4 5 25
7. Ivan Hudák ESŠ, Lip. Mikuláš 3 3 6 12 24
8. Matej Moško G Grösslingova, Bratislava 2 3 5 8 2 20
9. Filip Koňařík G F. Palackého, Val. Mez. 3 3 5 8 19
10. Michal Jůza G, Benešov 3 1 2 10 16
11. Kristián Matuštík G, Benešov 3 1 3 2 2 4 15
12. Marie Grunová G, Moravský Krumlov 1 2 10 13
13. Kateřina Charvátová G B. Němcové, HK 3 3 6 12
14.–15. Bibiána Hroncová G Poštová, Košice 11 11
14.–15. Tadeáš Wilczek G F. Živného, Bohumín 3 2 6 11
16. Karel Balej G a SOŠ, Rokycany 6 6
17. Tereza Prokopová G Jura Hronca, Bratislava 1 1

Category 3th study year

Name School 1 2 3 4 5 P E S
Student Pilný MFF UK 3 3 6 8 8 10 12 10 60
1. Martin Schmied G, Jihlava 4 3 6 8 8 8 9 10 56
2.–3. Jan Benda G, Litoměřická, Praha 5 3 6 8 8 11 10 51
2.–3. Viktor Materna G Brno, tř. Kpt. Jaroše 4 3 6 8 8 10 12 51
4. Jaroslav Herman G Brno, tř. Kpt. Jaroše 4 3 6 8 8 2 10 5 46
5. Jakub Jobus G Jura Hronca, Bratislava 4 2 6 4 4 4 10 10 44
6. Jaroslav Scheinpflug G Jírovcova, České Budějovice 4 3 5 3 4 5 7 31
7.–8. David Kománek G, Špitálská, Praha 3 3 6 6 12 30
7.–8. Jakub Strnad Klvaňovo G Kyjov 3 3 6 8 6 4 0 30
9. Radka Křížová G J. Heyrovského, Praha 3 3 5 2 6 7 26
10. Jiří Zelenka G Z. Wintra, Rakovník 2 3 6 2 12 25
11. Martin Vavřík G, Šumperk 4 5 10 19
12. Matěj Holubička Zemědělská akademie a Gymnázium 3 2 3 6 14
13. Lukáš Hronek G, Písek 10 10
14. Veronika Hendrychová G, Turnov 3 2 2 7
15. Pavla Rudolfová G, Vídeňská, Brno 6 6
16. Jan Vondra G Týn nad Vltavou 1 1

Category 2th study year

Name School 1 2 3 4 5 P E S
Student Pilný MFF UK 6 6 6 8 8 10 12 10 66
1. Robert Gemrot G Komenského, Havířov 6 6 6 8 9 10 12 4 61
2. Martina Daňková Gymnázium Brno-Bystrc 8 6 6 10 11 41
3.–4. Soňa Husáková G, Českolipská, Praha 8 4 6 2 9 6 35
3.–4. Patrik Kašpárek Katolické gymnázium Třebíč 6 6 5 2 12 4 35
5. Marco Souza de Joode G Nad Štolou, Praha 6 6 5 2 6 25
6. Lubor Čech G Brno, tř. Kpt. Jaroše 6 6 5 2 0 4 1 24
7.–8. Jan Klivan G, Dačice 4 4 5 9 22
7.–8. Adam Mendl G P. de Coubertina, Tábor 4 9 9 22
9. Elena Chochoľaková G L. Svobodu, Humenné 6 6 5 17
10. Daniel Perout G Brno, tř. Kpt. Jaroše 6 5 2 13
11. Tomáš Tuleja G L. Svobodu, Humenné 6 6 12
12. Kristýna Chlupáčová G J. Ressela, Chrudim 0 4 5 9
13. Laura Hanousková G J. Wolkera, Prostějov 2 1 3

Category 1th study year

Name School 1 2 3 4 5 P E S
Student Pilný MFF UK 6 6 6 8 8 10 12 10 66
1. Jiří Kohl Biskupské G, Brno 6 6 5 8 6 12 43
2. Vojtěch Stránský G Brno, tř. Kpt. Jaroše 2 2 6 4 4 10 3 31
3. Adam Krška G, Mikulov 4 4 6 1 2 11 28
4. Eva Feldbabelová Katolické gymnázium Třebíč 0 6 6 6 2 7 27
5. Adam Húšťava European School Luxembourg II 8 2 10 20
6. Matěj Charousek G Na Vítězné pláni, Praha 2 4 2 1 1 5 4 19
7. Aleš Opl Gymnázium Praha 3 6 6 6 18
8. Vojtěch Votruba G Jana Keplera, Praha 6 6 2 1 15
9. Benedikt Bareš G Dobruška 8 4 12
10. Eliška Durstová G, Dvůr Králové n. L. 4 1 5
11.–12. Barbora Čemanová G, Park mládeže, Košice 2 2
11.–12. Adéla Kolembusová European School Luxembourg II 2 2
This website uses cookies for visitor traffic analysis. By using the website, you agree with storing the cookies on your computer.More information

Partners

Host

Media partner


Created with <love/> by ©FYKOS – webmaster@fykos.cz